contact@parohia-sfintii-apostoli.ro

Hramul Bisericii - Sfinții Apostoli Petru și Pavel

În fiecare an, pe data de 29 iunie (va fi într-o zi de luni) biserica noastră își sărbătorește hramul. De Sfintii Apostoli Petru și Pavel. Vă așteptăm cu inima și brațele deschise să (...)

29-Jun-20

Prima Liturghie de duminică , după redeschiderea partiala a bisercilor

Astăzi 17 mai, ne-am bucurat după mai multe săptămâni, de prima Liturghie din Duminica Samarinencei în pridvorul bisericii noastre. A văzut la multe persoane emoția și bucuria revederii. S (...)

17-May-20

Cateheza in vremuri de pandemie

Părintele George Jambore organzează o cateheză în mediul online (platforma zoom) cu tema ema "Ce credem despre mântuire". De la ora 18.

07-May-20

Utrenia și Liturghia in mediul online - pagina de facebook a bisericii

Din motive de distanțare socială și măsuri restrictive impuse de autorități,  în biserica noastră vor fi organizate în continuare slujbele fără enoriași. Ne cerem iertare pentru aceas (...)

02-May-20