+4 0723 639 171

contact@parohia-sfintii-apostoli.ro

Slide background

Biserica Sfintii Apostoli Petru si Pavel

"Dragostea nu cade niciodata"

Slide background

Biserica Sfintii Apostoli Petru si Pavel

"Dragostea nu cade niciodata"

Slide background

Biserica Sfintii Apostoli Petru si Pavel

"Dragostea nu cade niciodata"

Botezarea celor trei frați dintr-o familie - caz social

Sâmbătă 7 martie 2020 cu voia Domnului și cu ajutorul părinților noștri dragi - cărora le mulțumim - au fost botezați trei frați dintr-o familie considerată un caz social. Mulțumiri doamnei Viorica pentru că a semnalat cazul. Cu această ocazie vă propunem să vedeți fiecare dintre dumneavoastră - enoriașii și prietenii acestei biserici - dacă mai cunoașteți situații similare , de copii nebotezați, să le aduceți la cunoștința preoților noștri. Cu siguranță vom găsi resurse să ne implicăm, fiecare după puteri, să facem un bine !